مشخصات فردی و زندگینامه
نام:میرزا حسین
نام خانوادگی:فاضلی
پست الکترونیک:h_fayyaz@yahoo.com
نخصص ها:فقه و اصول ، ادیان و مذاهب ، تبلیغ

زندگی نامه

حسینم نامیدند چون در شام غریبان سالار شهیدان حسین بن علی علیهما السلام چشم به جهان گشودم تحصیلات ابتدایی نزد مرحوم پدر و در مکتب خانه محل فرا گرفتم از جالب ترین کتابهای این دوره از بر نمودن نصاب الصبیان (لغت، عربى،فارسی) و جلاء العیون علامه مجلسی جهت آشنایی با زندگانی چهارده معصوم (ع) بود که در مدت یک زمستان این کتاب ارزشمند را خواندم. همزمان با این دروس تحصیلات، کلاسیک را تا کلاس هشتم ادامه دادم.
پس از مهاجرت در سال 1360 وارد حوزه علمیه کاشان شدم در مدرسه آیة الله مدنی مدت یک سال خواندم با آغاز پذیرش طلاب خارجی در قم به قم آمدم وادبیات را در مدرسه حقانی و شهیدین خواندم، سیوطی و مبادی العربّیة و مغنی الادیب و مختصر المعانی را نزد اساتید گرانقدر آقای علوی و نیازی و مدرس زاده خواندم. برای اولین بار روش نویسندگی را نیز در این دو مدرسه نزداساتید محترم استاد جواد محدّثی و علی اکبر مهدی پور مدیر فعلی مجلّه فرهنگ کوثر فرا گرفتم. اصول الفقه مرحوم مظفر را نزد استاد صالحی افغانى، رسائل و کفایه را خدمت استاد اعتمادی و مکاسب را عمدة خدمت مرحوم آیت الله پایانی (ره) خواندم. در درس خارج فقه و اصول، درس کسی نبوده است که به آنجا سری نزده باشم و هیچ درسی را به تمام معنی نپسندیدم، به عنوان مثال، حدود یکسال در خارج فقه و اصول آیت الله فاضل لنکرانى، یک سال در خارج فقه و اصول رحمة آیت الله صالحی مازندارنى، سه سال درس خارج فقه آیت الله مکارم شیرازی و اصول آیت الله سبحانى، حدود یک سال درس خارج آیت الله جوادی آملى، و حدود سه سال درس خارج استاد معظم دکتر احمد عابدی حفظه الله تعالی که اکنون نیز ادامه دارد.

در کنار این درس
1- دوره مذاهب اسلامی را نیز گذرانده ام که البته در آن زمان تحت عنوان دفتر مقام معظم رهبری اهل سنّت سیستان بلوچستان  بود (دوره سوم آن) در مجموع با معدل کل 67/18 به عنوان یکی از دو شاگرد ممتاز دوره به حساب آمدم، عمده ترین عناوین درسی آن، فقه مقارن، اصول مقارن، کلام مقارن، شیعه شناسى، تفسیر مقارن، آشنایی با مبانی اهل سنت و.... بود و در پایان، پایان نامه تحت عنوان فضائل امیر المومنین علیه السلام در روایات اهل سنت برای آن مرکز نوشتم.
2- دوره تخصصی تبلیغ(دارالشفاء) در این دوره عمده ترین دروس آن، 1- تفسیر کارورزی 2- اصول نویسندگی 3- تلخیص تفسیر المیزان  4- حدیث شناسی 5- جامعه شناسی 6- روان شناسی 7- عقاید 8- فلسفه و.... بود در مجموع 128 واحد درسی را با معدل 1/18 به پایان رساندم و در حال حاضر مشغول نوشتن پایان نامه آنجا تحت عنوان« دین و دموکراسی» هستم که زحمات راهنمایی رساله به عهده استاد هادوی تهرانی و مشاوره آن به عهده دکتر امین احمدی است. 3- از دیگر مراکز بخش تربیت مربی اخلاق موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) که در دوره سوم آنجا بودم و پایان نامه آن به علت طول کشیدن سفر تبلیغی به افغانستان نا تمام ماند، موضوع پایان نامه آن، علل بی توجهی و ترک نماز بود که تاکنون نزد استاد راهنما دارد خاک می خورد.